W dniach 25-30 listopad 2017 roku odbył się wyjazd studyjny do Holandii hodowców trzody chlewnej z Polski. Udział
w takim szkoleniu to jedna z szans, aby zobaczyć praktyczne demonstracje, poznać program żywieniowy i otrzymać
porady od najlepszych specjalistów wraz z możliwością przyjrzenia się różnym elementom gospodarstwa od wewnątrz.

Pierwszego dnia po przyjeździe uczestnicy wyjazdu mieli możliwość zwiedzenia Amsterdamu. Kolejnego dnia odbyło się spotkanie z przedstawicielami holenderskiej Federacji Producentów Trzody Chlewnej (POV), która zajmuje się wzmacnianiem pozycji producentów trzody chlewnej na rynku oraz zwiększaniem efektywności produkcji. Następnie hodowcy odwiedzili Centrum Innowacji DenkaFarm – nowy ośrodek badawczy w Holandii umożliwiający zmiany
w sektorze trzody chlewnej w obszarach genetyki, dobrostanu zwierząt, redukcji antybiotyków.

Następnego dnia miała miejsce wizyta na prototypowej fermie matecznej Hy-Care (brak zwierząt – w celu przybliżenia koncepcji), na której  przeprowadza się testy na redukcję zużycia antybiotyków i ograniczenie szczepień, bazując na koncepcji Hy-Care. Później hodowcy odwiedzili Raamloop farm (1200 tuczników) wraz z odchowalnią, która ma wdrożone wszystkie koncepty Hy-Care. Odsadza się na niej prosięta od 30 kg.  Genetyka:  topig norsvin.

Kolejnego dnia odbyło się spotkanie z przedstawicielami FANCOM, którzy specjalizują się produkcją najnowocześniejszych technologii w branży trzody chlewnej oraz odbyła się wizyta na fermie Raamloop, gdzie znajduje się 1200 tuczników wraz    z odchowalnią. Następnie hodowcy zobaczyli fermę World Premix Trial Farm, gdzie jest 1500 loch i rocznie odsadza się na niej 35 prosiąt. Genetyka: DanAvl.

Wyjazd spotkał się z pozytywnym odebraniem przez naszych hodowców. Zobaczyli i poznali technologie zarządzania stadem, efektywne metody i skuteczną ochronę w dziedzinie bioasekuracji pomimo małych przestrzeni i odległości między gospodarstwami.