Duński sektor trzody chlewnej • InConventus - Klub RolnikówInConventus – Klub Rolników
+48 733 542 111 | Wyjazdy@InConventus.pl
 

Duński sektor trzody chlewnej

  • Region: Dania
  • Długość pobytu: 3 dni
  • Dzień wyjazdu: 15/11/2019
  • Dzień powrotu: 17/11/2019

Nie od dziś wiadomo, że Duńczycy są europejskimi liderami w produkcji prosiąt. Dzięki wyjazdowi studyjnemu będziecie mieli okazję zobaczyć jak to robią.

Produkcja świń w Danii umacnia swój rozwój w kierunku eksportu prosiąt, co potwierdzają dane z przytoczonego raportu L&F. W pierwszym półroczu 2015 r. duńscy producenci sprzedali 5,88 mln prosiąt i warchlaków, a więc o ponad 10% niż w tym samym czasie w ubiegłym roku.

Pogłowie świń w Dani według opublikowanego raportu przez L&F wyniosło 12,65 mln sztuk (stan na 1 lipca 2015) i jest wyższe o 170 tys. szt. (1,4%) niż przed rokiem. Wzrosła przede wszystkim liczba świń o masie ciała od 20 do 50 kg, stan ten podniósł się o 4,7% do poziomu 5,52 mln szt. W przypadku tuczników nastąpił spadek pogłowie o 3,4% do stanu 2,99 mln szt.

Book Now Zamów katalog

Bądź na bieżąco

 

Dzień 1

Poznań 

Wyjazd z Polski w godzinach wieczornych, przyjazd do Danii następnego dnia rano

Dzień 2

Herning Ikast Børkop

Spotkanie z przedstawicielem Duńskiego Centrum Doradztwa Trzody Chlewnej – prezentacja rynku trzody chlewnej w Danii.

Duńskie Centrum Doradztwa ds. Trzody Chlewnej jest organizacją non-profit, której właścicielami są stowarzyszenia rolników. Ogólnym celem jest zwiększenie wartości dla producentów trzody chlewnej.

TEMATY DORADCZE:

• Benchmarking

• Żywienie

• Zarządzanie gospodarstwem

• Grupy doświadczenia (P2P)

• Raportowanie o wydajności (P-report)

Przejazd do ubojni Danish Crown

Wizyta na ubojni Danish Crown Group. Grupa jest największym na świecie eksporterem wieprzowiny i największym w Europie producentem wieprzowiny. Jest to także największą w Europie firmą przetwórstwa mięsnego i ważnym graczem na europejskim rynku wołowiny.

Przejazd do hotelu

Zameldowanie w hotelu

Nocleg

Dzień 3

Børkop, Rønshauge, Poznań   

Śniadanie w hotelu

Podział grupy na 2 podgrupy i wyjazd na gospodarstwo

Breeding Center to rodzinna firma, która od dziesięcioleci prowadzi gospodarstwo, będące jednym z najbardziej znaczących dla duńskiego segmentu trzody chlewnej. Firma zajmuje się hodowlą, rozrodem i sprzedażą trzody chlewnej do ponad 40 krajów. Stado składa się 2500 loch czystej krwi będących mieszańcami ras Danish Duroc, Danish Yorkshire i Danish Landrance, która jest unikatową duńską rasą. Oprócz działalności w Danii, firma rozszerzyła działalność na Hiszpanię – posiada tam zakład rozmnażania liczący 850 rasowych loch. Występuje tu produkcja loch F1/hybrydowych, głównie na rynek hiszpański.

1 podgrupa (5 osób) DANISH GENETICS Breeding centre

2 podgrupa (5 osób) DANISH GENETICS Breeding centre

Spotkanie z przedstawicielem Danish Genetics.

Pytania & Odpowiedzi po wizytach

Powrót do Polski