Rejs szlakiem chorwackich wysp • InConventus - Klub RolnikówInConventus – Klub Rolników
+48 733 542 111 | Wyjazdy@InConventus.pl
 

Rejs szlakiem chorwackich wysp

  • Region: Chorwacja
  • Długość pobytu: 6 dni
  • Dzień wyjazdu: 06/06/2020
  • Dzień powrotu: 11/06/2020

Chorwacja to perfekcyjne miejsce by wypocząć na statku. Błękitne wody Morza Adriatyckiego są idealne do kąpieli i nurkowania. Na chorwackie wybrzeże składa się wiele wysp, a plaże pełne są atrakcji, więc zdecydowanie nie będziemy się nudzić. Skorzystamy za to z uroków pięknych miejscowości i skosztujemy lokalnych przysmaków. W naszych wyjazdach staramy się łączyć wypoczynek z edukacją rolniczą. W Chorwacji odwiedzimy więc małe lokalne gospodarstwa przyjrzymy się tutejszej przedsiębiorczości!

Zapytaj o szczegóły Zamów katalog

Bądź na bieżąco

 

Dzień 1

Przylot do Chorwacji, Trogir (UNESCO),  wyspa Hvar

Przylot do Zagrzebu

Transport do portu w Trogirze

Rozpoczęcie rejsu

Podczas rejsu obecny będzie animator, który zaopiekuje się grupą podczas całego rejsu, a także wypełni wolny czas rozrywką i zadba o doskonały humor wszystkich uczestników

Lunch

Przerwa na pływanie w zatoce

Przypłynięcie na wyspę Hvar

Wyspa Hvar nazwana została jedną z 10 najpiękniejszych wysp na świecie.  

Nocleg

Dzień 2

Wyspa Hvar -Mljet

Śniadanie

Możliwość zwiedzania rodzinnej farmy na wyspie Hvar

Ta rodzinna farma to idealne miejsce by nacieszyć oko tutejszą wyjątkową naturą, a także skosztować lokalnych produktów domowej roboty.

Rejs wzdłuż południowego wybrzeża wyspy Korčula

Możliwość popływania w zatoce

Lunch

Przypłynięcie na wyspę Mljet

Nazywana jest także chorwackim cudem natury – jest to najbardziej zielona wyspa na całym Adriatyku. Na wyspie Mljet znajduje się także park narodowy, gdzie podziwiać można dwa słone jeziora. Mieszka tu zaledwie 1200 osób, a przyroda jest niemal nietknięta przez człowieka. Wyspa została także opisana przez Homera w „Odysei” – Odyseusz miał tu spędzić aż siedem lat.

Nocleg

Dzień 3

Mljet – Dubrownik (UNESCO)

Śniadanie

Przerwa na pływanie przy Wyspach Elafickich

Lunch

Przypłynięcie do portu w Dubrowniku (UNESCO)

Dubrownik nazywany jest „perłą Adriatyku” i najpiękniejszym miastem  Chorwacji. Słynie on z czerwonych dachów, urokliwych uliczek i lazurowego morza. Ale nie każdy wie, że to właśnie tu kręcono „Grę o tron”. Dubrownik odegrał rolę samej Królewskiej przystani!

Nocleg

Dzień 4

Dubrownik (UNESCO) – Wyspa Korčula

Śniadanie

Przerwa na pływanie przy Wyspach Elafickich

Lunch

Przypłynięcie na wyspę Korčula

Stare Miasto Korčuli jest jednym z najpiękniejszych w całej Dalmacji ze względu na swój przypominający fortecę wygląd. Wyspa ta często nazywana jest „Małym Dubrownikiem”. Znana jest również z tego, że to tu narodził się słynny podróżnik i odkrywca Marco Polo

Możliwość zwiedzania farmy rodziny Tulic

Rodzina Tulic to rolnicy od pokoleń. Na ich gospodarstwie zobaczyć można krowy, świnie, owce i konie. Prowadzą również popularną na wyspie  restaurację, gdzie serwują domowej roboty posiłki oparte na produktach z ich gospodarstw. Doskonała okazja by przyjrzeć się ich przedsiębiorczości i być może zainspirować. Warto więc wstąpić to ich restauracji i spróbować tutejszych przysmaków przy lampce pysznego wina.

Nocleg

Dzień 5

Wyspa Korčula- Wyspa Brač

Śniadanie

Przerwa na pływanie

Przypłynięcie na wyspę Brač

Krajobraz wyspy zdominowany jest przez wapienny relief z licznymi zatoczkami. Brač to również jedna z największych wysp całego Morza Adriatyckiego.

Możliwość zwiedzania farmy na wyspie Brač

Jest to niewielka farma znajdująca się w osadzie duszpasterskiej. Uroku dodają jej kamienne domki i wspaniała przyroda. Hoduje się tu owce, kozy, trzodę chlewną, konie, gęsi i osły. Uczestnicy będą mieli możliwość skosztowania tradycyjnych specjałów chorwackiej kuchni, a także spróbować tutejszego wina.

Nocleg

Dzień 6

Brač – Split (UNESCO), Powrót do Polski

Śniadanie

Przerwa na pływanie

Przypłynięcie do portu w Splicie (UNESCO)

Split jest drugim co do wielkości miastem w Chorwacji i stolicą Dalmacji.

Czas wolny na promenadzie pełnej restauracji, sklepów i kawiarni

Lot powrotny do Polski